Po auto używane zajrzyj do salonu

Nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę z tego, że samochody używane możemy kupować nie tylko na giełdach, w komisach czy przez ogłoszenia, ale również w salonach dealerskich. To propozycja przeznaczona dla tych, którzy chcą kupić auto bez ryzyka!

Poszukiwanie dobrego samochodu używanego często jest jak rosyjska ruletka – w końcu nigdy nie wiadomo, na co trafimy. W ostatnich latach, gdy do Polski zaczęto sprowadzać ogromne liczby pojazdów używanych z Europy zachodniej, znacznie pogorszyła się też ich jakość. Handlarze sprowadzają auta, które tak naprawdę powinny trafić do złomowania, ale u nas poddawane są różnym naprawom, często prowizorycznym, a potem sprzedawane jako pojazdy w idealnym stanie.

Gdy nie mamy odpowiedniej wiedzy na temat tego, jak poszukiwać samochodów używanych, czyli do sprawdzić, aby mieć pewność co do ich stanu, wtedy trzeba mieć się na baczności. Stajemy się łatwym łupem dla oszustów, którzy chcą pozbyć się aut powypadkowych, po zalaniach, samochodów z poważnymi wadami, które szybko po zakupie zepsują się i będą wymagały wysokich opłat na naprawy.

Oczywiście, w takiej sytuacji możemy skorzystać z pomocy znajomych, którzy mogą asystować nam przy poszukiwaniu pojazdu. Możemy nawet skorzystać z usług profesjonalnych firm, które zajmują się sprawdzaniem aut dla swoich klientów. Jednak jest jeszcze lepsze rozwiązanie, gdy nie chcemy narażać się na niebezpieczeństwo – to samochody używane od dealera.

Jeśli zainteresowały cię samochody używane w Warszawie czy też w innym mieście, w którym działają salony dealerskie, zwykle bez problemu możesz wyszukać te, które oprócz aut nowych prowadzą też pojazdy z drugiej ręki. Są to auta nowsze, starannie wyselekcjonowane, dokładnie sprawdzone w ASO, z pewnego źródła. Klient może wybrać się wybranymi autami na jazdę próbną, a przy zakupie otrzymuje na nie specjalną gwarancję.

Wobec tego wtedy, gdy chcesz zakupić pojazd z drugiej ręki, nie zapomnij o sprawdzeniu, co oferują salony dealerskie. Wiele z nich publikuje aktualne ogłoszenia na swoich stronach WWW. Warto je przejrzeć!

[Głosów:1    Średnia:5/5]