Gdzie bezpiecznie kupić Hondę Accord?

Honda Accord to samochód, który ma wielu zadowolonych właścicieli. Dostępny w wielu wersjach, w sportowym stylu, ale jednocześnie wyrafinowany i stylowy. Niestety, nowa Honda Accord została w ostatnich latach wycofana ze sprzedaży w Europie, ale nadal można kupić modele używane. Jak nabyć pojazd bezpiecznie?

Accord od Hondy to samochód osobowy zaliczany do klasy średniej, który produkowany jest już od 1976 roku. Sprzedawany był na większości rynków świata, między innymi na rynku północnoamerykańskim, gdzie osiągnął duży sukces. Przez 15 lat był najlepiej sprzedającym się japońskim autem w USA. Od 2012 roku w sprzedaży znajduje się już dziewiąta generacja pojazdu, która obecnie dostępna jest wyłącznie na rynku amerykańskim. W lutym 2015 roku zakończono produkcję modelu na rynek europejski i japoński, dlatego jeżeli kogoś interesuje nowa Honda Accord, w takim przypadku jej zamówienie w Polsce nie jest już możliwe. W Japonii sprzedawany jest model amerykański.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, fakt, że model ten nie jest już produkowany na rynek europejski, nie powoduje, że nie można w ogóle go już zakupić. Do dyspozycji mamy szeroką gamę różnych modeli dostępnych w sprzedaży – są to, oczywiście, modele używane. Gdy chcesz zdecydować się na zakupienie samochodu z drugiej ręki, zawsze jesteś narażony na niebezpieczeństwo, ponieważ nie każdy sprzedawca pojazdów gwarantuje profesjonalną obsługę i w związku z tym może się okazać, że sprzedawany przez niego pojazd nie będzie rzetelnie opisany i jego stan nie będzie za dobry.

Warto wobec tego uważać głównie w przypadku kupowania aut sprowadzanych z zachodnich rynków, ponieważ to one często nie są w zbyt dobrym stanie technicznym. Zdarza się, że auta są po wypadkach lub zalaniu i sprzedawane są jako idealne. Przekręcony licznik jest tylko jednym z najlżejszych grzechów. Zatem jeżeli chcesz kupić auto używane przez ogłoszenia czy też w komisach lub na giełdach, warto skorzystać z pomocy specjalistów, gdy nie znasz się na pojazdach. Warto też zajrzeć do salonów dealerskich, które prowadzą sprzedać używanych modeli.

[Głosów:6    Średnia:2.8/5]