Leasing Mercedesa

Samochody klasy premium są poza zasięgiem finansowym przeciętnego Kowalskiego – to truizm, ale warto podkreślić, że to też się powoli zmienia. Dzięki atrakcyjnym formom finansowania auta coraz więcej osób może sobie pozwolić na użytkowanie pojazdu prestiżowej marki. Dotyczy to w szczególności przedsiębiorców, którzy interesują się ofertami np. leasingu Mercedesa. Jest to finansowanie dedykowane biznesowi, pozwalające realnie myśleć o przesiadce do samochodu bardzo wysokiej klasy.

Czym jest leasing?

Leasing to rodzaj umowy cywilnoprawnej, w ramach której leasingodawca (finansujący) oddaje w użytkowanie leasingobiorcy przedmiot leasingu – najczęściej samochód. Umowa jest ograniczona czasowo. W trakcie jej obowiązywania korzystający spłaca wartość pojazdu w comiesięcznych ratach. Dodatkowo wnosi opłatę inicjalną, a po zakończeniu umowy wykupuje auto po ustalonej cenie – najczęściej wyrażonej procentowo (np. 1% wartości początkowej).

Istnieje również możliwość zwrócenia auta bez wykupu, jednak decyduje się na to stosunkowo niewielu przedsiębiorców.

Zalety leasingu, które doceni każdy przedsiębiorca

Leasing to najpopularniejsza forma finansowania samochodu. Przedsiębiorcy rozumieją i doceniają jej zalety, spośród których warto wyróżnić:

  • Minimum formalności– szczególnie w porównaniu z kredytem;
  • Elastyczność– wszystkie parametry leasingu, włącznie z wysokością miesięcznej raty, można precyzyjnie dopasować do oczekiwań przedsiębiorcy;
  • Optymalizacja podatkowa– każda faktura od leasingodawcy stanowi koszt uzyskania przychodu przedsiębiorcy i może być łatwo rozliczona w działalności, pomniejszając zobowiązania podatkowe;
  • Wykup auta– zwykle nie stanowi dużego obciążenia dla przedsiębiorstwa, a pozwala dowolnie dysponować samochodem, na przykład sprzedać go za wartość rynkową czy dalej amortyzować w działalności;

Dlaczego warto zdecydować się na leasing właśnie samochodu klasy premium?

Odpowiedź jest prosta: ponieważ samochody klasy np. Mercedesa są drogie, a ich zakup za gotówkę stanowiłby spory, jednorazowy koszt dla przedsiębiorstwa, angażując środki, które można byłoby zainwestować znacznie lepiej.

Leasing pozwala użytkować samochód wysokiej klasy przy minimalnym zaangażowaniu gotówkowym, dzięki czemu auta premium stają się szerzej dostępne, również dla małych i średnich firm.

Ile kosztuje leasing Mercedesa? Porównaj oferty w jednym miejscu

Wzięcie samochodu w leasing jest dziś kwestią poświęcenia kilkudziesięciu minut na wyszukanie najlepszej oferty i dopasowanie jej parametrów do własnych potrzeb oraz możliwości. Zrobisz to w 100% online, bez wychodzenia z domu czy z biura. Wystarczy, że wejdziesz na iBemo.

iBemo to platforma internetowa dająca dostęp do najkorzystniejszych ofert leasingu Mercedesa od autoryzowanych dealerów marki z Grupy Bemo. Z poziomu platformy możesz samodzielnie dobrać ubezpieczenie, umowę serwisową, przedłużenie gwarancji itd.

Gotową umowę otrzymasz na maila, a po jej zawarciu odbierzesz wybrany samochód w jednym z kilkunastu salonów Grupy w całej Polsce (również z opcją dostarczenia auta pod wskazany adres).

Już teraz sprawdź najlepsze oferty leasingu Mercedesa na https://ibemo.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]