Hot hatch to niewielki samochód o sportowych ambicjach, z potężnym napędem, zapewniający mnóstwo frajdy z dynamicznej jazdy. Hot hatche buduje się w oparciu o istniejące modele aut, które są wyposażane w mocne silniki, zmodyfikowane zawieszenie i podrasowany, sportowy wygląd. Opel Adam S to jeden z najciekawszych hot hatchy, jakie można znaleźć na polskim rynku.

Opel Adam S powstał w oparciu o standardowego Opla Adama, ale nie obyło się oczywiście bez zmian w wyglądzie. Adam S to bardzo charakterne, zadziorne auto, o przyciągającym wzrok wyglądzie.

Sportowy wygląd

W sportowej wersji auto otrzymało spojler dachowy, nakładki progów oraz potężny, tylny zderzak ze sportowym wydechem. Na uwagę zasługują świetne kompozycje kolorów, na przykład czarne nadwozie z czerwonym dachem i słupkami. Nie zabrakło tez specjalnego, sportowego wzoru kratki na wlocie powietrza.

Sportowe dodatki są też widoczne we wnętrzu samochodu. Czerwone cyfry na zegarach, czerwone dodatki na desce rozdzielczej, czerwona gałka zmiany biegów i dolna część kierownicy. Całość wygląda naprawdę świetnie i tworzy spójną całość. Opel Adam S nie sprawia wrażenia typowego auta miejskiego, które zostało stuningowane pod kątem sportu. Wszystko świetnie do siebie pasuje. Samochód wyposażany jest też w sportowe fotele Recaro.

Sportowe, mechaniczne serce

Pod maska auta pracuje czterocylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1.4 litra, generujący 150 KM mocy i charakteryzujący się wysokim momentem obrotowym (220 Nm). Jednostka rozpędza auto do setki w 8,5 sekundy, zapewniając też doskonałą zrywność i odpowiednią dynamikę jazdy. Prędkość maksymalna wynosi 210 km/h, a silnik zapewnia też niskie spalanie – średnio zużywa 5,9 l / 100 km. Jednostka jest zestrojona z manualną skrzynią sześciobiegową.

Komfort i bezpieczeństwo

Kierowca i pasażerowie mają do swojej dyspozycji klimatyzację, świetne auto z sześcioma głośnikami, a auto można doposażyć w panoramiczne okno dachowe. Adam S wyposażany jest też w system multimedialny IntelliLink oraz system telemetryczny OnStar, zwiększający bezpieczeństwo pasażerów i auta (szybkie ustalanie pozycji w razie kradzieży) oraz funkcjonalność. Samochód standardowo wyposażany jest w systemy ABS, ESP, układ kontroli trakcji i wiele innych, zwiększających bezpieczeństwo podczas jazdy w mieście i poza nim.

Auto wyposażone jest w przednie i boczne poduszki powietrzne oraz kurtyny dachowe.

W manewrowaniu po mieście pomaga specjalny tryb City, zwiększający siłę wspomagania. Wszystkie zalety Opla Adama S najlepiej można poznać na miejscu, w salonie, a także w trakcie jazdy próbnej. Firma Auto Żoliborz zaprasza do swoich salonów w Warszawie, Ząbkach i Piasecznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]