Najlepsze samochody dla kobiet

Wprawdzie wielu czytelników może nie zgodzić się z podziałem na samochody męskie i kobiece, jednak nie da się ukryć, że często panie mają zupełnie inne oczekiwania względem swoich aut. Chodzi tu zarówno o wyposażenie, osiągi, komfort użytkowania czy też estetykę pojazdów, które to cechy uzależnione są często od stylu życia – np. wymagania młodych mam z pewnością różnią się od potrzeb kawalerów. Dlatego też warto przyjrzeć się specyfice samochodów, które zainteresują przede wszystkim płeć piękną.

Małe i zwinne

W opinii znacznej części użytkowniczek, mały miejski samochód to wybór, który w największym stopniu odpowiada ich potrzebom.  Mały silnik, duża skrętność i atrakcyjne kolory, to cechy, na które kobiety zwracają największą uwagę. W przypadku niewielkich aut możemy jednak znaleźć modele, które znacznie różnią się między sobą komfortem użytkowania czy osiągami. Najlepsze samochody gwarantują także szerokie możliwości w zakresie indywidualizacji wyposażenia. Kolejni producenci regularnie wprowadzają na rynek coraz więcej tego typu modeli, które wprawdzie nie gwarantują znacznych zysków, ale grono ich odbiorców jest najbardziej liczne, dzięki czemu nadal stanowią atrakcyjny produkt.

Przestronne SUV-y

W ostatnich latach coraz większa ilość kierowców płci żeńskiej wykazuje zainteresowanie modelami, które łączą w sobie cechy luksusowego samochodu miejskiego oraz auta terenowego. Taki kompaktowy SUV sprawdza się idealnie jako samochód rodzinny, gwarantując znaczny komfort jazdy w przypadku nawet kilkudzietnej familii, zwłaszcza w przypadku dłuższych wyjazdów. Poza dużym bagażnikiem i wygodnymi fotelami, kobiety doceniają także zalety wysokiego zawieszenia, które wbrew pozorom przydaje się nie tylko na terenach pozamiejskich, ale także znacznie ułatwia parkowanie na wysokich krawężnikach. Współcześnie SUV-y prezentują się także znacznie ciekawiej od swoich poprzedników, którym nadmiernie starano się nadać typowe cechy wyglądu aut terenowych. Obecnie tego rodzaju samochody są znacznie bardziej eleganckie i coraz częściej nawiązują do stylistyki sportowej.

Jak zatem widać, różnorodność dostępnych na rynku modeli z pewnością zaspokoi najróżniejsze oczekiwania pań. Niezależnie od tego, czy potrzebują one taniego w utrzymaniu, niewielkiego samochodu do szybkiego poruszania się po mieście, czy też preferują auto, które zapewni komfort przewozu dzieci, bez problemu znajdą odpowiednie dla siebie modele w obszernych katalogach najbardziej znanych producentów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]