Suzuki Swift Hybrid i Sport H

Suzuki Swift od wielu lat utrzymuje się na czołowych pozycjach listy najchętniej wybieranych samochodów klasy B. Najnowsza generacja tego modelu kontynuuje tradycję auta niezawodnego, świetnie jeżdżącego, a przy tym dostępnego w naprawdę dobrej cenie. Japoński producent proponuje nam dwa warianty – Suzuki Swift Hybrid oraz Suzuki Swift Sport Hybrid, które są kierowane do różnych kierowców. Która wersja bardziej przypadnie Ci do gustu? Sprawdź to w naszym artykule.

Suzuki Swift Hybrid – tania jazda w drogich czasach

Bardzo wysokie ceny paliw powodują, że coraz więcej osób rozgląda się za samochodem gwarantującym niskie koszty eksploatacji. Dokładnie taki jest Suzuki Swift Hybrid. Auto wykorzystuje technologię mild hybrid, czyli tzw. miękkiej hybrydy.

Podstawową jednostką jest tutaj dobrze znany i ceniony przez mechaników silnik benzynowy 1.2 DUALJET, który jest wspomagany przez generator elektryczny ISG dodatkową mocą i momentem obrotowym. Przekłada się to na dużo lepszą dynamikę, a jednocześnie na ograniczenie zużycia paliwa.

Swift Hybrid jest mistrzem ekonomicznej jazdy, zadowalając się zaledwie 4,3 litra benzyny na 100 kilometrów w cyklu mieszanym.

Suzuki Swift Sport Hybrid – gdy górę biorą emocje

Suzuki Swift Sport Hybrid to bardzo ciekawa wersja japońskiego samochodu miejskiego, która powinna zainteresować kierowców szukających świetnych osiągów. Emocji za kierownicą na pewno nie zabraknie – w końcu pod maską pracuje silnik benzynowy 1.4 BOOSTERJET o mocy 129 KM, rozwijający 235 Nm momentu obrotowego.

Swift Sport Hybrid imponuje osiągami, rozpędzając się od 0 do 100 km/h w czasie 9,1 sekundy i rozwijając prędkość maksymalną 220 km/h. Tutaj także producent zastosował technologię mild hybrid z generatorem elektrycznym ISG, co dodatkowo poprawia dynamikę pojazdu.

Warto przy tym podkreślić, że Swift Sport Hybrid mocno wyróżnia się na tle standardowej wersji bardzo atrakcyjnym, sportowym designem (m.in. podwójna końcówka wydechu, dyfuzor pod zderzakiem, większe felgi aluminiowe), a dzięki rewelacyjnym właściwościom jezdnym zasługuje na miano pełnoprawnego hot-hatcha.

Atrakcyjna cena Suzuki Swift – to jeden z najtańszych samochodów miejskich na rynku

Sukces rynkowy najnowszej generacji Suzuki Swift bez wątpienia ma związek z tym, że japoński producent wyjątkowo korzystnie wycenił swój samochód. Trudno byłoby znaleźć równie dobrze wykonany i wyposażony model z napędem hybrydowym w cenie około 65 tysięcy złotych.

Efekt jest dobrze widoczny w salonach, w których Swift sprzedaje się niemal na pniu. W poszukiwaniu dostępnych aut koniecznie skontaktuj się z autoryzowanym dealerem japońskiej marki – MM Cars Suzuki, posiadającym salony w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i w nowej lokalizacji w Warszawie przy al. Jerozolimskich 217.

Ponieważ przy tak dużym zainteresowaniu tym modelem trudno jest liczyć na spektakularne promocje na Suzuki Swift, to zapytaj o inne opcje, jak specjalne warunki finansowania zakupu (kredyt, leasing, wynajem długoterminowy), korzystne pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych czy program obsługi serwisowej Suzuki Care 3+2.

O Suzuki Swift czytaj też na stronie internetowej https://www.mmcars.pl/suzuki-swift-katowice-cena-hybrid-jazda-testowa-promocja-uzywane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]