Jesteś posiadaczem motocykla? Sprawdź, dlaczego potrzebujesz lokalizatora GPS

Motocykle mają tyle wad, co zalet i właśnie z tego powodu posiadają one swój niepowtarzalny urok. Szczęśliwie, wielu producentów jednośladów i przeznaczonych do nich akcesoriów stara się, aby niebezpieczeństwa związane z tymi maszynami były jak najmniejsze. Bohater poniższego wpisu zdecydowanie zasługuje na miano jednego z najprzydatniejszych dodatków do motocykla – lokalizator GPS, bo o nim mowa, to prawdziwy „game changer” dla każdego fana jednośladów.

Lokalizator GPS ochroni motocykl przed wandalami i złodziejami

Motocykl jest łatwym celem działań zarówno dla amatorów cudzej własności, jak i zwykłych wandali. Dodatkowo może on zostać przewrócony nawet przez porywisty wiatr, jeśli postawiony został na bocznej stopce.

W sukurs właścicielom przychodzi lokalizator GPS do motocykla, który cały czas sprawuje pieczę nad pojazdem. Sposób jego działania sprowadza się do stałego lokalizowania pojazdu poprzez technologię GPS, a następnie przesyłania tych danych do systemu monitoringu obsługiwanego przez komórkę lub laptopa. Co więcej, GPS tracker zbiera też informacje o stanie zapłonu i przeciążeniach oddziałujących na maszynę np. podczas przyspieszania lub upadku. Wszystkie te informacje pozwalają obserwować pojazd za każdym razem, gdy spuszczamy go z pola widzenia.

System GPS pozwala zarówno na obserwowanie motocykla w czasie rzeczywistym, jak i analizę tras post-factum przez zaawansowane raporty. Co ważne, możemy też uzbroić w nim wiele rodzajów alertów, np. alert nieautoryzowanego ruchu lub opuszczenia wybranej strefy. Dzięki temu, w przypadku niepokojącego zdarzenia błyskawicznie otrzymamy stosowną wiadomość przez aplikację mobilną, SMS lub e-mail.

GPS tracker jako wsparcie w trakcie motocyklowych wypraw

System GPS sprawdzi się też świetnie u motocyklistów wyjeżdżających w dalekie podróże. System monitoringu pozwala zarówno na analizę tras przejazdów, jak i sprawowanie zdalnej opieki przez martwiących się członków rodziny. Pozycja motocykla wyświetlać się będzie na mapie, wraz ze wszystkimi statystykami dotyczącymi podróży, a to bardzo ważne informacje w przypadku dalekiej, samotnej wyprawy jednośladem.

Nadajniki GPS pozwalają też na dokonanie znacznych postępów w technice jazdy – dzięki wspomnianym już raportom okresowym możliwe jest wyłapanie wielu schematów dotyczących naszego stylu jazdy. Monitoring GPS z łatwością wyłapie nasze skłonności do zbyt szybkiego przyspieszania lub hamowania, a także przekroczenia prędkości. Co więcej, każde z tych wydarzeń będziemy mogli obejrzeć na mapie i dokładnie zrozumieć, kiedy przesadzamy za kierownicą.

Kontrola nad młodym kierowcą dzięki monitoringowi GPS

Jeśli naszym motocyklem mają też okazję jeździć inne osoby, lokalizator GPS zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo ich przejazdów. Dzięki możliwości konfigurowania alertów przekroczenia prędkości, a także stałej kontroli nad aktualną pozycją, GPS tracker daje realną możliwość kontroli podopiecznych lub np. współmałżonka. Pasja do motocykli często budzi obawy u członków rodziny – dzięki systemowi GPS można znacznie zmniejszyć ich dyskomfort, dając swobodny dostęp do informacji o podróży i zwiększając tym samym bezpieczeństwo motocyklisty.

Warto również wspomnieć o zastosowaniach biznesowych, które posiadają lokalizatory GPS. Dzięki śledzeniu aktualnej pozycji np. dostawców jedzenia lub maszyn z wypożyczalni właściciel może zarządzać przedsiębiorstwem w dużo wygodniejszy sposób.

Lokalizator GPS do motocykla jest niewielki i łatwy w montażu – sprawdzi się on zarówno w małych motorowerach i skuterach, jak i dużych motocyklach czy nawet quadach. Jednym z największych plusów tego systemu jest ciągły dostęp do informacji o motocyklu z poziomu telefonu – dzięki niemu zyskujemy komfort, który trudno porównać z innymi dostępnymi akcesoriami do jednośladów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]