Jaki kupić alkomat?

0
784

O nieszczęśliwy wypadek na drodze jest nietrudno. Szczególne niebezpieczeństwo stwarza jazda w stanie nietrzeźwym. Wielu nieprzyjemnych zdarzeń na drodze można uniknąć posiadając dobry alkomat wskazujący zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jakie urządzenie jest najlepszym wyborem?

Czy warto posiadać dokładny alkomat?

Święta, sylwester, wesele czy grill w gronie znajomych to takie wydarzenia podczas których trudno obejść się bez alkoholu. Jego duża dawka może utrzymywać się w organizmie do 24 godzin.

Tymczasem obowiązujące w Polsce przepisy ruchu drogowego informują, że kierowca może prowadzić pojazd samochodowy tylko wtedy, gdy posiada we krwi do 0,2 promila alkoholu. Jeśli norma ta zostanie przekroczona, to wówczas skutkuje to podczas kontroli policji mandatem i utratą prawa jazdy.

Warto pamiętać o tym, że jazda w stanie nietrzeźwym stwarza poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Aby się od tego ustrzec warto zdecydować się na zakup alkomatu i używać go zawsze po spożyciu procentowego trunku. Sprawdzonym wyborem są alkomaty alcofind, które to wykonują bardzo rzetelne pomiary.

Jaki alkomat jest najlepszym wyborem?

Wybór alkomatów znanej na rynku marki alcofid jest bardzo bogaty. Ta koreańska marka jest jednym z największych na świecie producentów alkomatów a oferowane przez nią produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz niezawodnością pomiarów.

W bogatej ofercie dostępne są alkomaty osobiste, przesiewowe oraz z drukarkami. Każdy klient zainteresowany zakupem na do wyboru:

– alkomaty półprzewodnikowe – urządzenia te są przeznaczone do użytku domowego. Warto pamiętać o tym, że na wskazany wynik może wpłynąć spożycie miętowego cukierka, żucie gumy, dym tytoniowy, wilgotność powietrza oraz wysokie stężenie acetonu. Niemniej jeśli urządzenia te są odpowiednio kalibrowane, to wówczas potrafią służyć niezawodnie przez długi czas.

– alkomaty z sensorem elektrochemicznym – te najnowszej generacji urządzenia posiadają niezawodne sensory wykonane ze stopu platyny. Dzięki temu wskazują one bardzo precyzyjne wyniki oraz są trwałe podczas użytkowania. Z tego typu alkomatów bardzo często korzysta policja oraz właściciele firm chcący wykonać podejrzanym pracownikom w pełni wiarygodny pomiar zawartości alkoholu we krwi.

– alkomaty z sensorem spektrofotometrycznym – które to wykorzystują podczerwień. W celu wykonania pomiaru stężenia alkoholu we krwi wykorzystują one spektrum podczerwieni, zatem wyniki są w pełni wiarygodne.

Każdy oferowany alkomat posiada atest oraz długoletnią gwarancję. Urządzenia te są zatem sprawdzonym wyborem i warto w nie zainwestować chcąc zachować za kierownicą stan trzeźwości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]