Suzuki Ignis Hybrid

Napęd hybrydowy jest z nami już od ponad 20 lat, a mimo to wciąż wielu kierowców nie może się do niego przekonać. Co ciekawe, dotyczy to głównie tych osób, które nigdy nie miały okazji jeździć hybrydą. Jeśli sam należysz do tej grupy i zarzekasz się, że nie zamienisz napędu w 100% spalinowego na hybrydowy, to mamy propozycję.

Umów się na jazdę testową Suzuki Ignis Hybrid, czyli jednym z najlepiej sprzedających się samochodów miejskich z tym rodzajem napędu. Dlaczego warto?

Technologia „miękkiej hybrydy”

Suzuki Ignis Hybrid nie wykorzystuje typowego napędu hybrydowego. Japoński producent konsekwentnie stawia na bardzo interesujące rozwiązanie określane mianem „mild hybrid”, czyli tzw. „miękką hybrydę”. Na czym to polega?

Układ napędowy tworzą jednostka benzynowa 1.2 DUALJET o mocy 90 KM oraz zespół elektryczny oparty na generatorze, którego zadaniem jest wspieranie silnika w kluczowych momentach jazdy – podczas ruszania i gwałtownego przyspieszania. Dzięki temu kierowca ma subiektywne odczucie lepszej dynamiki, a prawdziwe korzyści zauważa przy dystrybutorze. Ignis z napędem hybrydowym jest bardzo oszczędny, ponieważ podczas normalnej eksploatacji w zatłoczonym mieście potrafi zużyć grubo poniżej 6 litrów benzyny na setkę.

Wysoka niezawodność

Wiele osób nie ma przekonania do napędu hybrydowego, ponieważ obawia się podwyższonej awaryjności tego rozwiązania. Suzuki zaproponowało rozwiązanie, które nie sprawia żadnych problemów użytkowych i serwisowych. Układ mild hybrid jest stosunkowo prosty, składając się z elementów całkowicie bezobsługowych. Sama jednostka benzynowa to niewysilony silnik słynący z niezawodności, który przy okazji daje sporo przyjemności z jazdy – i to nie tylko w ruchu miejskim.

Jazda testowa Suzuki Ignis Hybrid jest najlepszym sposobem na to, abyś przekonał się, że napędu hybrydowego nie tylko nie trzeba się bać, ale wręcz warto zacząć go traktować, jako podstawowy wybór na etapie zakupu nowego samochodu. Zwłaszcza w dobie bardzo wysokich cen paliw, które raczej nieprędko (jeśli w ogóle) wrócą do poziomów jeszcze z 2020 roku.

Samochód miejski o funkcjonalności auta rodzinnego

Suzuki Ignis Hybrid to bardzo interesujący model nie tylko z uwagi na rodzaj zastosowanego w nim napędu. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z autem łączącym w sobie funkcję miejską oraz rodzinną.

Samochód jest zaskakująco przestronny i oferuje wystarczającą ilość miejsca dla 4 osób, w tym dla dwójki dzieci jadących na tylnej kanapie w pełnowymiarowych fotelikach. Zwracamy również uwagę na spory bagażnik o pojemności 267 litrów. Możliwości przewozowe auta łatwo zwiększymy dzięki zamontowaniu boksu dachowego, co umożliwiają praktyczne relingi.

Na jazdę testową Suzuki Ignis Hybrid w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i Warszawie możesz się umówić w salonach autoryzowanego dealera marki – MM Cars Suzuki. Już teraz zarezerwuj dla siebie dogodny termin przez formularz kontaktowy na stronie dealera lub telefonicznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]