Zalety folii polietylenowej

0
2219

Prawidłowe zapakowanie towaru ma kluczowe znaczenie dla jego bezpieczeństwa. Klienci oczekują, że zamówiony przedmiot dotrze do nich nienaruszonym stanie, dlatego sprzedawcy powinni przykładać ogromną wagę do tego, jakich materiałów używają do przygotowywania przesyłki.

Oprócz klasycznych rozwiązań jak papier, karton i tektura, mamy do wyboru również różnego rodzaju folie zabezpieczające. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest folia pakowa stretch.

Polietylen

Folia z polietylenu jest materiałem, który charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością. Dobrze znosi uszkodzenia mechaniczne, a przy tym jest elastyczna. Oprócz tych niewątpliwych zalet folia pakowa stretch jest odporna na działanie wody, a nawet rozpuszczalników (co bardzo przydaje się podczas transportu). Nic zatem dziwnego, że jest wykorzystywana w różnych dziedzinach i miejscach, zarówno w gospodarstwach domowych, biurach, sklepach, jak i w przemyśle.

Uniwersalność

Polietylen jest uniwersalnym surowcem. Z tego tworzywa sztucznego można wyprodukować różnego rodzaju folie, które mają ciekawe właściwości. Z folii HDPE oraz LDPE produkuje się nowoczesne materiały pakowe, przeważnie worki. Do tej grupy nalezą m.in. małe woreczki na żywność oraz duże worki używane do transportowania. Z polietylenu wytwarzane są również worki, które służą nam do sortowania odpadów.

Różne zastosowanie

Folia pakowa stretch to tylko jeden z wielu produktów, jakie służą do pakowania i zabezpieczania. Z polietylenu produkowany jest również inny rodzaj folii, bez której trudno dzisiaj wyobrazić sobie zabezpieczanie przesyłek. Mowa tu oczywiście o charakterystycznej folii bąbelkowej, która doskonale chroni wnętrze każdej paczki. Taki materiał łączony jest również z papierem w postaci koperty bąbelkowej.

Dodatki

Producenci folii dodają do surowca różnego rodzaju barwniki, co pozwala uzyskać dodatkowy efekt. W ten sposób otrzymuje się kolorową folię, która wykorzystywana jest do konkretnych celów, np. zielona do odpadów szklanych, żółta do śmieci plastikowych i metalowych, a niebieska do papieru. Polietylen często wzbogaca się również o inne dodatki, które mają na celu modyfikowanie właściwości folii. W ten sposób powstaje np. folia znakowana, antystatyczna, z poślizgiem, czy odporna na działanie promieni ultrafioletowych. Do pakowania wykorzystywana jest również folia termokurczliwa, zwłaszcza w przemyśle spożywczym. Dzięki niej możemy szybko i tanio zapakować przedmiot o dowolnym kształcie.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]