Jak poprawnie stosować płyn do czyszczenia felg?

Po wybraniu najlepszego płynu do czyszczenia felg samochodowych warto dowiedzieć się w jaki sposób je wyczyścić. Oprócz samego płynu ważna jest także technika czyszczenia. Jeśli zrobimy to w odpowiedni sposób będziemy mieć pewność, że felgi są w pełni czyste.

Płyn do czyszczenia felg – jak używać?

Przed każdym myciem felg samochodowych powinniśmy przede wszystkim opłukać je wodą, aby usunąć ruchome zabrudzenia, które się tam osadziły. Następnie należy wstrząsnąć butelkę i rozprowadzić płyn z odległości 15 cm. Jest to ważna informacja, ponieważ felgi pomimo narażenia na wiele czynników są w miarę delikatne. Jeśli użyjemy takiego płynu ze zbyt bliskiej odległości niechcący możemy uszkodzić felgę, ponieważ takie płyny zawierają sile substancje, które rozpuszczają najcięższe zabrudzenia. Jeśli spryskaliśmy już felgę należy odczekać ok. 5 minut, aby płyn mógł rozpuścić i zająć silne zabrudzenia. Dzięki odczekaniu krótkiej chwili będziemy mieć większą pewność, że płyn do czyszczenia felg zajął się zabrudzeniami i je usuwa, dzięki określonym składnikom, które posiada w swoim składzie. Jeśli odczekaliśmy chwilę i jesteśmy pewni, że płyn zadziałał, należy spłukać felgi silnym strumieniem wody, tak, aby usunąć odstające zabrudzenia i pozostałości płynu do czyszczenia. Warto pamiętać, że najlepiej jest jak usuniemy wodą dokładnie cały płyn z felg, jeśli zostałby na dłuższy czas mógłby nieco uszkodzić felgi. Po opłukaniu felg wodą, należy je dokładnie osuszyć. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z efektu, taką czynność możemy powtarzać aż do skutku. Jeśli zakupimy naprawdę dobry płyn nie powinno być potrzeby, aby jeszcze raz nanosić płyn. Dokładne umycie felg zgodnie ze schematem daje pewność, że felgi będą dokładnie wyczyszczone.

Gdzie zakupić płyn do czyszczenia felg?

Taki płyn można oczywiście zamówić w internecie. Jest tam największy wybór płynów do czyszczenia felg. Możemy wybierać pośród rodzajów, wielkości, przeznaczenia i rodzaju butelki. W jednym miejscu można przejrzeć naprawdę wiele różnych płynów. Warto zaznaczyć, że w internecie także możemy porównać ze sobą kilka płynów. Dzięki temu łatwiej nam będzie zdecydować, który z nich byłby najlepszy dla felg naszego samochodu. Płynu do czyszczenia felg można poszukać także w tradycyjnym sklepie z chemią do samochodów. Na miejscu z pewnością znajdzie się specjalista, który doradzi nam, jaki płyn będzie najlepszy do felg, które posiadamy. Odpowiedni płyn do czyszczenia felg skutecznie usunie zabrudzenia i pozwoli cieszyć się czystszymi felgami jeszcze dłużej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]