dziecięcy model do klejenia - czy to dobra zabawa?

Modele do sklejania, od wielu lat są bardzo popularne. Jest to niesamowite hobby, które daje wiele frajdy dziecku. Sklejanie modeli ma pozytywny wpływ na każde dziecko. Podczas sklejania należy okazać cierpliwość, w przypadku dzieci początkowy zapał stygnie, ale z każdym małym sukcesem zaangażowanie początkującego modelarza wzrasta.

Modele do sklejania dla dzieci

Modele do sklejania są bardzo lubianą formą spędzania wolnego czasu wśród dzieci. Każde dziecko lubi prace manualne. Najpopularniejszymi modelami do sklejania dla dzieci są czołgi, samoloty, motory oraz samochody.

Modele do sklejania to nie tylko dobra zabawa dla dzieci. Podczas sklejania modeli maluchy nabywają nowe umiejętności. Uczą się cierpliwości, precyzji, ćwiczą koordynacją workowo-ruchową oraz rozwijają swoje zdolności manualne.

Modele do sklejania dla dzieci

Rodzaje modeli do sklejania

Modele drewniane, w sklepach dostępne w różnych skalach. Przeznaczone są dla starszych dzieci, ponieważ wymagają posiadania niemałych umiejętności. Modele do sklejania niesamowicie odwzorowują rzeczywiste pojazdy, maszyny, czy statki. Drewniane modele składają się z bardzo precyzyjnie wyciętych elementów. Większość elementów wykonana jest z drewna, jednak w zestawie znajdują się również dodatki ceramiczne oraz wykonane z miedzi, mosiądzu, czy żeliwa.

Metalowe modele, takie modele możemy nazwać kolekcjonerskimi. Taki model nie jest po to, żeby go składać. Traktowany jest raczej jako dekoracja pomieszczenia.

Modele plastikowe, to najtańsze modele do składania. Cena takiego modelu zaczyna się już od kilku złotych. Dedykowane są dzieciom, które skończyły 3 lata. W przypadku starszych dzieci, takie podstawowe modele mogą być za proste. Dlatego dla dzieci od 8 roku życia szukajmy modeli do sklejania, które pozwalają zbudować przeróżne kształty.

Modele kolekcjonerskie, najczęściej wykonywane są albo z metalu, albo z plastiku. Nie służą do sklejania, tylko do ozdoby. Dobrze wykonany model kolekcjonerski świetnie odwzorowuje swój rzeczywisty odpowiednik.

Przeczytaj też: http://lepszalokata.pl/materialy-modelarskie-dla-dzieci-jakie-sa-rodzaje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]