Volkswagen

Niemieckie marki od lat kojarzą się z solidnością i niezawodnością. W Polsce cieszą się one niezwykłym zaufaniem i popularnością, zwłaszcza modele grupy VAG. Niemiecka, legendarna już jakość oraz precyzja przy montażu samochodów sprawiła, że nawet 15 czy 20-letnie samochody działają bezproblemowo a właściciele wymieniają jedynie elementy eksploatacyjne.

Volkswagen Auto Grup czyli popularny VAG.

VAG jest właścicielem nie tylko marki Volkswagen która stanowi filar, ale również takich marek jak:

  1. Audi – samochody premium, charakteryzujące się legendarnym napędem quattro i pewnym prowadzeniem,
  2. Bentley – unikalna, superluksusowa marka produkująca limuzyny przeznaczone dla najbogatszych,
  3. Bugatti – producent najszybszego seryjnie produkowanego samochodu, rozpędzającego się do ponad 400 km/h,
  4. Lamborghini – marka włoskich samochodów sportowych, modele Lamborghini są uznawane, za jedne z najpiękniejszych i ekskluzywnych pod względem designu,
  5. MAN – producent samochodów ciężarowych, jedna z najpopularniejszych marek w Europie,
  6. Seat – marka samochodów osobowych, kojarzona z hiszpańskim temperamentem,
  7. Skoda – czeska, solidna marka samochodów osobowych, bardzo lubiana i ceniona na polskim rynku, ponieważ stosunek ceny do jakości jest na bardzo wysokim poziomie,
  8. Scania – producent ciężarówek, znana i ceniona marka, kojarzona z bardzo dobrymi osiągami i trwałością,
  9. Porsche – producent samochodów sportowych – słynnej 911 z silnikiem typu boxer.

Volkswagen jako właściciel bardzo wielu marek ma ogromne doświadczenie w produkcji zarówno marek samochodów luksusowych, sportowych i ciężarowych dzięki czemu może wykorzystywać zróżnicowaną technologię i rozwiązania premium w zwykłych samochodach osobowych.

Części do samochodów grupy VAG

Części do samochodów grupy VAG charakteryzują się duża precyzją, wytrzymałością i skomplikowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Części do Volkswagena niewątpliwie są najbardziej rozchwytywanymi ze względu na rekordowe wyniki sprzedaży wynoszące ponad 10 milionów samochodów sprzedanych w 2018 roku. Nowoczesne rozwiązania które są wymuszane przez coraz większy nacisk na ekologię ograniczają moc i pojemność silników, jednocześnie zwiększając ich efektywność. Niemniej w Polsce samochody zarówno Volkswagena jaki i marek podległych jak Audi, Skoda czy Seat cieszą się ogromną popularnością ze względu na świetne zawieszenie dające dużo frajdy z jazdy, trwałe silniki – zwłaszcza diesla oraz bogate standardowe wyposażenie.

Również producenci części zamiennych widzą potencjał w samochodach tej marki – zwłaszcza jeśli chodzi o zestawy kół dwumasowych i sprzęgieł, wtryskiwaczy oraz osprzętu i innych części eksploatacyjnych. Duża liczba pojazdów gwarantuje, że części do Volkswagena zawsze będą poszukiwane i potrzebne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]