Jak przedłużyć żywotność opon zimowych

Kupienie nowych opon zimowych to spory wydatek, z którym każdy kierowca musi zmagać się co kilka sezonów. Warto jednak wiedzieć, że istnieją skuteczne sposoby na to, aby wydłużyć żywotność opon, dzięki czemu ich wymiana nie będzie konieczna tak często. Przed tym trzeba wybrać wysokiej jakości ogumienie, które wyróżnia się wysoką wytrzymałością. Chcesz się dowiedzieć, jak wybrać i zadbać o opony do swojego samochodu? W takim razie zapoznaj się z informacjami, które znajdziesz w naszym poradniku.

Opony dopasowane do samochodu – czy to ważne?

Chcąc zadbać o to, by opony spełniały swoje zadanie, czyli dbały o komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy, a co więcej służyły Ci przez długi czas koniecznie jest zdecydowanie się na wysokiej jakości ogumienie. Opony zimowe takie jak te https://noweopony.pl/opony/bridgestone powinny być doskonale dopasowane do rodzaju samochodu. Przed wybraniem się na zakupy warto zdecydować się na zapoznanie z zaleceniami producenta samochodu co do wyboru ogumienia. Przy wyborze liczy się rozmiar opony. Nie można decydować się na wybranie opony węższej, niż zaleca producent samochodu, ponieważ jest to nieodpowiedzialne i sprawi, że pojazd ma mniejszą przyczepność do podłoża. Kolejne aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę to indeks prędkości i nośności.

Jaki bieżnik najlepiej wybrać do opony zimowej?

Wybierając opony zimowe takie jak te https://noweopony.pl/opony/zimowe konieczne jest sprawdzenie w jaki bieżnik są wyposażone. Największą popularnością cieszą się opony zimowe z bieżnikiem kierunkowym. Bieżnik układa się w literę V, a jego rowki stworzone są w taki sposób, by odprowadzać śnieg, błoto i wodę spod kół. W ten sposób zapobiegają one wpadnięciu w poślizg i dbają o zachowanie dobrej przyczepności do podłoża. Nieco tańszym produktem są opony z bieżnikiem symetrycznym, które zazwyczaj są dodatkowo wzmocnione. Jednak ten kształt bieżnika zdecydowanie lepiej sprawdza się na suchej nawierzchni.

Jak dbać o opony zimowe, by przedłużyć ich żywotność?

Chcąc mieć pewność, że opony na sezon zimowe będą służyć przez kilka lat trzeba je użytkować zgodnie z zaleceniami producenta. To więc oznacza, że trzeba je wymienić, kiedy nadchodzi sezon letni. Bieżnik w takich oponach zdecydowanie szybciej się zużywa jeśli ogumienie nie jest użytkowane w prawidłowy sposób.

Warto również pamiętać o tym, by właściwie je przechowywać poza sezonem. Powinny być schowane w miejscu, gdzie nie ma dostępu do światła słonecznego i wilgoci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]