Czym się kierować wybierając opony zimowe

Zbliżający się sezon zimowy sprawia, że coraz więcej kierowców zastanawia się kiedy jest najlepszy czas na wymianę opon na zimowe, a co więcej jak wybrać te najlepsze. Okazuje się, że nawet najlepsze ogumienie z czasem się zużywa i traci swoje cenne właściwości. Przez to trzeba kupić nowe, jednak to nie jest tak proste, jak może się wydawać. Pojawia się wiele wątpliwości – czy lepiej kupić nowe, czy używane? Na jakie parametry zwracać uwagę? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika!

Czy warto kupić nowe opony zimowe?

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej kupić opony nowe takie jak https://noweopony.pl/, czy używane. Wydawać się może, że to drugie rozwiązanie jest tańsze, więc atrakcyjniejsze. Jednak trzeba podkreślić, że ogumienie, które było używane już wcześniej może być bardziej zniszczone, niż to stare, które obecnie zamontowane jest na kołach samochodu. Nie ma gwarancji, że właściciel dobrze je użytkował, czyli nie palił gumy, czy nie naprawiał jej po pęknięciu. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zdecydować się na kupienie nowej opony, która będzie miała nowy bieżnik. Nie trzeba jej będzie wymieniać nawet po kilku sezonach, czego nie można powiedzieć o tej używanej.

Parametry na jakie warto zwrócić uwagę wybierając opony zimowe

Decydując się na opony zimowe takie jak https://noweopony.pl/opony/zimowe/205/55/r16 warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Po pierwsze bardzo ważne jest to, by znaleźć miejsce, w którym można kupić ogumienie pochodzące od znanych i cenionych producentów. Sklep internetowy z oponami powinien sprawdzić się idealnie, ponieważ w takich miejscach można liczyć na szeroki i różnorodny wybór. Warto również pamiętać o tym, jaki bieżnik wybrać najlepiej. Na sezon zimowy polecany jest bieżnik kierunkowy, który doskonale radzi sobie w warunkach na drogach, jakie panują o tej porze roku. Bardzo ważne jest dopasowanie rozmiaru i indeksu nośności opony do rodzaju samochodu. Te parametry dbają o bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Kiedy najlepiej wymienić opony na zimowe?

Wydawać się może, że jest jakaś konkretna data, w której można zdecydować się na wymianę opon zimowych. Jednak w tym przypadku po prostu trzeba śledzić prognozę pogody, by móc określić, kiedy opony zimowe będą potrzebne, by zagwarantować bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Zwracając uwagę na te wszystkie szczegóły można mieć pewność, że wybrane ogumienie będzie sprawować się doskonale. Wybranie wysokiej jakości opon ma bardzo duże znaczenie, a to ze względu na to, że to właśnie one mają wpływ na to jak porusza się pojazd i jak zachowuje się w trudnych warunkach trwających na jezdni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]