Nikomu nie trzeba wyjaśniać, że koła są jedną z najważniejszych części każdego samochodu – odpowiadają bowiem za przeniesienie mocy silnika na drogę i nawigowanie, a także zapewnienie komfortu jazdy. Aluminiowe felgi są dobrze znane z poprawy osiągów i wyglądu każdego samochodu. Jakie są pozostałe zalety felg aluminiowych?

Poniżej zamieszczamy listę powodów przemawiających za takimi felgami oraz wyjaśniamy dlaczego felgi aluminiowe mogą być korzystne również dla Twojego samochodu.

Estetyka felg aluminiowych

Aluminiowe są ogromnym wizualnym ulepszeniem wyglądu samochodu, a poprawa estetyki często jest głównym powodem, dla którego wielu właścicieli samochodów decyduje się je nabyć. Są często znacznie bardziej stylizowane i dopieszczone niż standardowe stalowe felgi, co nadaje samochodom ciekawszy, lepszy wygląd.

Wytrzymałość

Felgi – wykonane z aluminium lub stopów magnezu – są mocniejsze od standardowych stalowych kół, dzięki czemu:

  • lepiej zginają się na zakrętach
  • poprawiają prowadzenie przy zmniejszonym chybotaniu.

Warto jednak zauważyć, że mimo, iż felgi ze stopów lekkich są mocniejsze, to są one równocześnie bardziej podatne na pęknięcia w przypadku silnych wstrząsów, takich jak wyboje lub szczególnie wyboiste drogi.

Lepsze odprowadzanie ciepła

Kluczową cechą felg aluminiowych jest ich ulepszona zdolność odprowadzania ciepła, co zmniejsza ryzyko niepowodzenia hamowania, a zamiast tego pozwala na lepszą skuteczność.

Mniejsza waga felg aluminiowych

Felgi ze stopów lekkich ważą znacznie mniej niż standardowe koła, co pomaga poprawić jazdę i prowadzenie samochodu. Zredukowana waga oznacza mniej masy koniecznej do skrętu podczas wykonywania tego manewru, a także mniejszą wagę dla zawieszenia . To sprawia, iż felgi prowadzą do lepszej wydajności ogólnej.

Mniejsze zużycie paliwa

To oczywiste, ale mniejsza waga felg aluminiowych przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa przez samochód. Co więcej, lżejsze felgi takie jak np. felgi 5×112, zmniejszają energię potrzebną do poruszania się i kierowania samochodem, oszczędzając cenne paliwo!

Mniejsze prawdopodobieństwo rdzewienia

Aluminium jest o wiele lepiej zabezpieczone przed rdzą i korozją niż standardowe stalowe felgi, co gwarantuje, że Twoja inwestycja przetrwa próbę czasu i będzie wyglądać świetnie przez długie lata.

Dlaczego przede wszystkim warto wybrać felgi aluminiowe?

  • Wyglądają fantastycznie!
  • Dodanie felg aluminiowych jest prawdopodobnie najlepszym i najszybszym sposobem na to, by samochód wyglądał świetnie.

Oczywiście, przy lepszej wydajności i świetnym wyglądzie, felgi aluminiowe kosztują znacznie więcej niż stalowe, a właściciele samochodów powinni sami zorientować się, czy stać ich na taką inwestycję. Całe szczęście dzisiejszy rynek zapewnia duży wybór felg aluminiowych do wyboru, a wyszkoleni pracownicy chętnie doradzają, co jest najlepsze dla danego kierowcy i jego samochodu.

Ostateczna decyzja – rzecz jasna – to indywidualny wybór, niemniej jednak warto mieć powyższe kwestie na uwadze, aby zdecydować jak najbardziej korzystnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]