Zakup przyczepki samochodowej jest z pewnością trafnym wyborem, kiedy jest się zapalonym globtroterem i zabiera się ze sobą w podróż rowery, czy kajaki bądź prowadzi się działalność wymagającą przewożenia, np. materiałów budowlanych. Trzeba jednak zadbać o dopełnienie niezbędnych prawem formalności, czyli nie tylko rejestrację, ale również oświetlenie przyczepki.

Sytuacje, które mogłyby zaskoczyć na drodze przy braku świateł do przyczepki

Jadąc w podróż samochodem z przyczepką dba się by zabrać wszystkie niezbędne dla siebie rzeczy. W tym przypadku trzeba również zabrać plandekę by w razie deszczu dobytek nie ucierpiał. Podobnie należy zadbać o własne bezpieczeństwo i zamontować niezbędne oświetlenie przyczepki.

Kiedy na drodze spotka nas awaria, musimy włączyć światła awaryjne. Dobrze by przyczepka była także w nie zaopatrzona. W nagłym ulewnym deszczu nie tylko w nocy, przydadzą się nie tylko wycieraczki, ale również światła samochodu i przyczepki.

Jakie oświetlenie do przyczepki jest konieczne?

Wszystkie kwestie dotyczące oświetlenia przyczepki regulują przepisy zawarte w prawie o ruchu drogowym, a ściślej rzecz biorąc rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich wyposażenia. Przepisy te mówią wyraźnie, że przyczepka samochodowa powinna być wyposażona w światła kierunkowskazów, pozycyjne tylne, hamowania, przeciwmgielne, oświetlenie tablicy rejestracyjnej, awaryjne, a także światła odblaskowe tylne, boczne i przednie.

Dodatkowo przyczepy o większych gabarytach, np. takie o szerokości co najmniej 1,6 m powinny być również wyposażone w światła pozycyjne przednie, a te o szerokości co najmniej 2,1 m – światła obrysowe przednie i tylne. Samochód z przyczepą, których długość przekracza 6m powinien posiadać jeszcze światła pozycyjne boczne do przyczepy.

Dlaczego warto kupować oświetlenie przyczepki w sklepie internetowym?

Sklep internetowy oferuje szeroki wybór oświetlenia do przyczepki. Nie należy się obawiać, wystarczy sprawdzić czy posiadają homologacje. Takich informacji udzieli nam sprzedawca. Po zakupie również sprawdzimy to na produkcie.

Warto kupować lampy do przyczepek samochodowych zespolone. Znajdują się w nich światła pozycyjne, stopu, przeciwmgielne, kierunkowskazów, a także odblask. Można również kupić światła obrysowe, jak i odblaskowe boczne i przednie. Najwyższa jakość jest gwarantowana przez producenta.

Oświetlenie przyczepki kupisz na Unitrailer.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]