Stelvio Executive: SUV, o jakim marzysz!

Tego nikt się nie spodziewał: kiedy Alfa Romeo wypuściła na rynek pierwszego w swojej historii SUV-a, w branży motoryzacyjnej zawrzało. Auto, mimo że po europejskich drogach porusza się już od ponad 3 lat, wciąż nie przestaje zaskakiwać swoimi możliwościami. Zwłaszcza w bogatej wersji wyposażenia.

Luksus dostępny w standardzie

Nie da się zaprzeczyć, że Stelvio to nowość: SUV, który łączy w sobie elegancję z dynamiką to mimo wszystko rzadko spotykany miks cech. Alfa Romeo udowodniła tym samym, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Marka ma za sobą długą i  imponującą historię, którą opierała przede wszystkim na wysmakowanym stylu. Spod rąk projektantów i inżynierów wychodziły samochody osobowe klasy średniej, którymi każdy chciał jeździć, aby pokazać się z jak najelegantszej strony. Tak ugruntowana pozycja na europejskim rynku motoryzacyjnym pozwoliła podjąć ryzyko i wypuścić zupełną nowość: SUV-a o cechach limuzyny.

SUV, jakiego jeszcze nie było                                    

Alfa Romeo Stelvio to samochód wyjątkowy pod wieloma względami. W swojej najbogatszej wersji wyposażenia robi najlepsze wrażenie z możliwych. Executive to wersja dedykowana tym, który oprócz crossovera szukają maszyny stylowej i nowoczesnej. A zatem takiej, która zapewni imponujący poziom komfortu, a jednocześnie zadba o najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Kierowca decydujący się na tę wersję wyposażenia otrzymuje w standardzie m.in. przednie światła biksenonowe uzupełnione o systemy DRL i AFS. To gwarancja lepszej widoczności w każdych warunkach. Wnętrze? Zachwyca. Wykończenie to kwintesencja elegancji i wyczucia. Obita czarną skórą kierownica prezentuje się oszałamiająco na tle równie ciemnego kokpitu. Kierowca ma do dyspozycji 7-calowy kolorowy ekran TFT. A do tego wszystkiego bagażnik o pojemności 525 litrów i  tylną klapę sterowaną elektrycznie – dbałość o szczegóły widoczna jest w każdym calu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]