Mikrokoparka

Minikoparka to pojazd, który z całą pewnością widział każdy z nas. Nie każdy jednak ma świadomość tego, że posiadanie takiej koparki może być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy. Jak wiadomo, od lat popularność usług budowlanych nie maleje. Kupując minikoparkę i świadcząc usługi takim sprzętem można więc liczyć na spore zyski.

Zakup minikoparki

Oczywiście nowa minikoparka to sprzęt, za który trzeba zapłacić bardzo dużo, nie każdy więc może sobie na to pozwolić. Na rynku minikoparek, można również znaleźć szereg minikoparek używanych. Używane minikoparki na sprzedaż można kupić już za kilka, kilkanaście tysięcy złotych, decydując się na taki zakup, należy rzecz jasna zwrócić uwagę na stan techniczny sprzętu. Bardzo łatwo kupić minikoparkę w złym stanie technicznym, wymagającą wielu napraw. Takich minikoparek należy unikać nie tylko dlatego, że naprawa kosztuje, ale także dlatego, że naprawa to przestój. Uszkodzoną minikoparką nie można świadczyć usług, więc problemem stanie się nie tylko koszt naprawy ale i brak możliwości zarabiania.

Czym transportować minikoparkę?

Aby realizować zlecenia minikoparką, należy również wziąć pod uwagę jedno. Na miejsce realizacji usługi minikoparkę należy dowieźć. Oczywiście nie potrzeba w tym celu kupować nowego pojazdu, z powodzeniem wystarczy zakup przyczepy, która zmieści minikoparkę. Nie musi to być laweta, wystarczy przyczepka lekka o określonej ładowności. Na taką przyczepę minikoparką o wiele łatwiej wjeżdżać, niż na pakę busa, czy na lawetę

Usługi

Warto powiedzieć wprost – zakres usług, które można świadczyć minikoparką jest naprawdę duży. Od usług dla osób budujących lub remontujących drogi, po usługi dla dużych firm budujących lub remontujących drogi. Z reguły wynagrodzeniem operatora minikoparki jest stawka godzinowa, Bardzo często jest ona dość wysoka. Sto złotych za godzinę pracy minikoparki nie jest niczym zaskakującym. Wystarczy pomnożyć sobie stawkę godzinową razy ilość godzin pracy w miesiącu, by z zaskoczeniem odkryć, że minikoparka to szansa na bardzo duży zarobek. Oczywiście praca przy pomocy takiego sprzętu to również koszty. Koszty dojazdu do klienta, paliwa do koparki, a także ewentualnych napraw sprzętu, najczęściej jednak to ułamek tego, co przy pomocy takiej koparki można zarobić.

Podsumowując

Chcąc pracować w branży budowlanej nie trzeba od razu decydować się na ciężką pracę fizyczną. Zakup minikoparki i świadczenie usług minikoparką to o wiele lepsze rozwiązanie. Zakup minikoparki, szczególnie używanej nie wiąże się z bardzo dużymi wydatkami. Mówiąc wprost – szybko można odrobić ten zakup realizując swoją koparką usługi. Klientów można znaleźć wszędzie. Większość osób budujących lub remontujących swoje nieruchomości, zamiast kopać rowy pod kanalizację lub inne potrzeby, chętnie zdecyduje się na wynajęcie takiego sprzętu, oszczędzającego czas potrzebny do realizacji zadania. Warto zdecydować się na zakup minikoparki, odrobinę reklamy swoich usług i na zarabianie przy pomocy takiego sprzętu. To łatwa i bardzo opłacalna praca, z którą poradzi sobie każdy mężczyzna.

[Głosów:84    Średnia:2.8/5]