Kredyt na zakup samochodu. Ile wynoszą raty miesięczne?

Najlepiej kupować za gotówkę, ale wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe. Dlatego do dyspozycji jest szeroka gama różnych kredytów samochodowych, które można otrzymać zarówno w bankach, jak i od razu w salonach dealerskich. Na jakie raty trzeba się przygotować?

Aby otrzymać kredyt na samochód, konieczne jest przede wszystkim posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Mają ją osoby, które zarabiają na podstawie umowy o pracę, a także mają inne stałe, udokumentowane zarobki. W zależności od określonych wymagań instytucji udzielających kredytów pieniądze można otrzymać na całość pojazdu lub też na określoną jego część, na przykład 75-90%.

Gdzie po najlepszy kredyt na samochód?
Różnice pomiędzy kosztami kredytowymi mogą być naprawdę spore i wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Eksperci wskazują, że najlepiej zapoznać się na początku z ofertami u dealerów samochodowych, ponieważ wielu z nich ma bardzo atrakcyjne kredyty. Przykładowo Ford Kredyt pozwala na uzyskanie kredytu samochodowego na okres od 6 do 60 miesięcy nawet na 100% wartości samochodu. Dealer nie wymaga szerokiej gamy dokumentów i zabezpieczeń. Decyzja dotycząca przyznania kredytu jest przekazywana jeszcze tego samego dnia.

 Raty za kredyt samochodowy
Wysokość rat zależy przede wszystkim od wartości samochodu oraz od okresu kredytowania. Im wyższa wartość i krótszy czas kredytu, tym rata będzie większa, ale również ogólne koszty będą niższe, ponieważ zależą one głównie od liczby rat do spłaty. Dlatego wtedy, gdy chce się kupić nowe Mondeo czy inne auto z jak najniższymi ratami, wówczas wszystkie koszty kredytowania, w tym oprocentowanie, będą kosztowały więcej.

W przypadku mniejszych pojazdów miejskich można uzyskać ratę na poziomie od około 350 złotych wzwyż na miesiąc, dlatego też nie jest to bardzo duży wydatek. Najlepiej wobec tego udać się do dealera lub do banku, aby tam móc skorzystać z symulacji kredytowej. Często można przeprowadzić ją także na stronach banków oraz dealerów, aby dowiedzieć się, na jakie koszty miesięczne należy się przygotować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]