Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się jak wyglądają badanie lekarskie dla kierowców. Jak powszechnie wiadomo każdy przyszły kierowca musi pozytywnie przejść badania kierowców, aby zasiąść za kółkiem, dlatego też warto dowiedzieć się wcześniej jakie są przeciwwskazania zdrowotne do kierowania autem.

Badania kierowców od a do z

Badania lekarskie dla kierowców mogą być wykonane wyłącznie w specjalistycznym ośrodku (np. www.badania-kierowcow.warszawa.pl) i co najważniejsze mogą je wykonać wyłącznie lekarze dysponujący odpowiednimi uprawnieniami. Badania rozpoczynają się od złożenia przez kandydata specjalnego oświadczenia dotyczącego ogólnego stanu zdrowia. Oświadczenie jest obowiązkowe i jest to tak naprawdę nic innego jak szczegółowy wywiad, w którym odpowiada się głównie na pytania dotyczące przebytych chorób i obecnych problemów ze zdrowiem. Pytania dotyczą również częstotliwości spożywania alkoholu. Po wypełnieniu oświadczenia lekarz przystępuje do właściwego badania.

Lekarze badający kandydatów na kierowców, zobowiązani są do przeprowadzania bardzo szczegółowej oceny stanu zdrowia w zakresie narządów słuchu i wzroku, układu ruchu oraz układu sercowo-naczyniowego. Dokładnie badany jest także układ oddechowy, nerwowy, cukrzyca oraz czynność nerek. Podczas badania lekarze poszukują także typowych objawów wskazujących na nadużywanie alkoholu oraz wielu innych środków, które mogą wpływać na zdolność do kierowania pojazdem. Osoby cierpiące na cukrzycę i padaczkę mogą spodziewać się skierowania na badania do odpowiednich specjalistów.

[Głosów:2    Średnia:5/5]