W każdym warsztacie czy punkcie wulkanizacyjnym odpowiednia organizacja jest podstawą do osiągnięcia komfortu i wygody podczas pracy. Bardzo istotną rolę odgrywają tutaj różne meble służące do przechowywania materiałów czy narzędzi. Wiele takich miejsc może pochwalić się regałami metalowymi, które są bardzo korzystnym rozwiązaniem. A to, dlatego że pozwalają one składować konkretne przedmioty takie jak na przykład opony i wprowadzają w ten sposób porządek w całym pomieszczeniu.

Wytrzymałe regały metalowe

W przypadku warsztatów czy punktów wulkanizacyjnych z pewnością najlepszymi rozwiązaniami do przechowywania opon są regały wykonane z metalu. Wynika to przede wszystkim z faktu, że są one jednymi z najbardziej wytrzymałych regałów dostępnych na rynku. A jak wiadomo opony nie należą do najlżejszych przedmiotów tym bardziej, gdy są przechowywane w licznych ilościach. To właśnie, dlatego do magazynowania takich produktów potrzebne są solidne regały metalowe. Zazwyczaj wykonane są one z bardzo wytrzymałych materiałów, a do tego odpowiednio wzmocnione, więc nie ma tu żadnego ryzyka, że nie udźwigną one ciężkich opon. Oczywiście każdy model regału ma swoje własne parametry i właściwości, więc możliwa do udźwignięcia waga jest zazwyczaj zaznaczona przez producenta. Opony mogą brudzić powierzchnię półek, dlatego warto tu dodać, że z regałami metalowymi jest o tyle fajnie, że są one bardzo łatwe w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką lub zastosować zwyczajny płyn do mycia i można bardzo łatwo i szybko usunąć wszelkie zabrudzenia.

Różne modele regałów metalowych

Wybierając konkretny rodzaj regału metalowego do warsztatu czy innego miejsca, gdzie przechowywane mają być opony warto brać pod uwagę nie tylko ich udźwig, ale także wielkość. Regały, na których mają być składowane opony muszą bowiem być odpowiednio szerokie i długie. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele zróżnicowanych modeli regałów, a to pozwala idealnie dopasować rodzaj regału do własnych potrzeb. Spotkać można zarówno niskie jak i wysokie modele, a także takie, które posiadają mniej lub więcej półek. W przypadku składowania opon warto pamiętać, że półki powinny być dość głębokie. Sklepy, które handlują regałami metalowymi oferują bardzo estetyczne i bardzo funkcjonalne modele i warianty. Często są one wyposażone w specjalne zabezpieczenia czy też warstwę ocynku, która chroni przed rdzą. Takie rozwiązania są, więc inwestycją na długie lata, a ich funkcjonalność pozwala wygodnie i komfortowo wykonywać codzienną pracę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]