Czym jest auto detailing? Dlaczego warto korzystać z profesjonalnych kosmetyków samochodowych?

Każdy właściciel samochodu dąży do tego, by jego auto prezentowało się jak najlepiej. Dlatego warto korzystać z produktów najwyższej jakości, które nie zniszczą pojazdu, a poprawią jego ogólną prezencję. Takie właśnie są profesjonalne kosmetyki samochodowe.

Auto detailing – co oferuje?

Każdy samochód, niezależnie od wieku, może prezentować się elegancko i cieszyć nasze oko. Wymaga to jednak poświęcenia naszego czasu i zakupu odpowiednich preparatów i przyrządów. Stosowanie produktów wysokiej jakości pozwoli nie tylko jest bezpieczne dla naszego pojazdu, ale daje też oczekiwane rezultaty. Dlatego warto postawić na auto detailing. Tego rodzaju sklepy oferują profesjonalne kosmetyki samochodowe, które zdecydowanie podprawią komfort użytkowania pojazdu. Poprawie ulegnie także ich wygląd i ochrona przed szkodliwymi czynnikami. Wybierając sklep auto detailing możemy być spokojni o jakość produktów, które wybierzemy dla naszego auta. Znajdziemy tu nie tylko środki do pielęgnacji karoserii, ale i opon, felg, czy szyb. Auto detailing jest dostępny także w internecie, dzięki czemu możemy na spokojnie porównać produkty i wybrać te, które będą dla nas optymalne.

Profesjonalne kosmetyki samochodowe – jaki mamy wybór?

Na początek przyjrzyjmy się środkom do czyszczenia karoserii. Tutaj w zależności od potrzeb możemy wybrać szampon lub aktywną pianę. Pierwszy z nich to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań. Od jego jakości zależy bowiem końcowy efekt mycia karoserii. Kiepskie produkty nie domyją bowiem dokładnie auta i mogą zostawiać smugi. Profesjonalne szampony do samochodu natomiast są bezpieczne dla lakieru i skuteczne w usuwaniu brudu. Do wyboru mamy preparaty o kwaśnym i neutralnym pH. Pierwszy przyda się do odtykania powłok ceramicznych i wosków. Drugi natomiast stosujemy do regularnego mycia nawoskowanych aut. Innym rozwiązaniem proponowanym przez producentów jest aktywna piana. Jest to detergent w postaci mocno skoncentrowanego płynu bogatego w aktywne substancje czyszczące. Aktywna piana w kontakcie z wodą zaczyna się intensywnie pienić. Możemy ją stosować na dwa różne sposoby. Do wyboru mamy wersje ręczną lub przeznaczoną do myjki ciśnieniowej. Aktywna piana jest w pełni bezpieczna dla karoserii i gwarantuje jej dokładne oczyszczenie. Dla uzyskania długotrwałego efekty warto wybrać preparat z dodatkiem nabłyszczaczy.

Jak chronić lakier samochodowy?

Kolejnym ważnym krokiem jest ochrona lakieru. To od jego stanu zależy w dużej mierze prezencja naszego pojazdu. Lakier jest narażony na wiele czynników, takich jak odpryski asfaltu, ziarenka piasku, czy przyklejone owady. Stosowanie preparatów konserwujących pozwoli zapobiec osiadaniu kurzu i chroni przed zarysowaniami. Do takich środków zaliczamy woski w sprayu, płynie, czy pasty. Sprawdź tutaj, co oferuje jeden ze sklepów auto detailing https://autochemia.pl/pol_m_Detailing-2543.html. Przydatna może być także glinka, która służy do usuwania nieczystości z lakieru. Stosuje się ją przed nałożeniem wosku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]