Myjnia bezdotykowa

Myjnie bezdotykowe zdobywają coraz większą popularność wśród kierowców. Klienci cenią sobie to rozwiązanie ze względu na szybkość, wygodę i bezpieczeństwo poszczególnych elementów pojazdów. W nowym artykule przyglądamy się z bliska kosztom założenia takiej myjni oraz potencjalnym zyskom, jakie może ona przynieść inwestorowi.

Założenie myjni samoobsługowej – koszty inwestycji

Koszty założenia myjni samoobsługowej są uzależnione od wielu czynników. Wysokość wydatków poniesionych przez inwestora zależy przede wszystkim od jakości myjni, zastosowanych w niej technologii oraz liczby stanowisk. Z ofertą myjni można zapoznać się na https://redconst.pl/. Obejmują one przede wszystkim koszty przygotowania obiektu oraz zakupu urządzeń.

Koszty prowadzenia myjni dzielą się na dwie zmienne i stałe. Do tych pierwszych zaliczamy zakup środków chemicznych i serwis sprzętu. Wynoszą zwykle około 35 proc. przychodu. Koszty stałe to zaś zakup energii i wody, zatrudnienie personelu, działania marketingowe oraz ewentualne opłaty za dzierżawę terenu.

Jak wybrać lokalizację myjni samoobsługowej?

To, na ile myjnia bezdotykowa będzie rentowna zależy w dużej mierze od lokalizacji. Wybór terenu sąsiadującego ze stacją benzynową, warsztatem mechanicznym lub dużym centrum handlowym może znacząco wpłynąć na ilość klientów. Również dostępność myjni przez całą dobę pozwoli przyciągnąć dużą liczbę klientów.

Myjnia samoobsługowa. Na jakie zyski może liczyć inwestor?

Szacunkowe zyski kształtują się na poziomie 25-35 tysięcy złotych miesięcznie. Zarobki mogą być wyższe sezonie letnim, kiedy więcej kierowców decyduje się na regularne mycie pojazdów. Aby zwiększyć opłacalność myjni samoobsługowej, inwestor może rozważyć włączenie do oferty dodatkowych usług – np. udostępnienie odkurzacza lub ustawienie automatów z napojami i przekąskami. Dobrym pomysłem może okazać się ponadto poszerzenie oferty o rzadziej spotykane programy mycia, np. mycie felg czy program aktywnej piany.

Inwestacja w myjnię samoobsługową to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców szukających bezobsługowego, opłacalnego biznesu. Dla inwestorów poszukujących bezobsługowych biznesów myjnie samoobsługowe mogą więc okazać się bardzo atrakcyjną opcją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]