Jak zdobyć upragnione prawo jazdy kat. B?

Zdobycie upragnionego prawa jazdy to ważny moment w życiu każdego młodego człowieka. To pierwsza namiastka wolności i samodzielności. Jeśli uda się jeszcze pożyczyć od rodziców, czy kupić jakieś małe, niedrogie auto można cieszyć się wolnością od komunikacji zbiorowej. Tylko trzeba przecież jeszcze finansować paliwo, co może się okazać nieco bardziej problematyczne. Jednak czego się nie robi by móc choć chwilę pocieszyć się wolnością.

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kat. B?

Kurs na prawo jazdy składa się z dwóch głównych części, teoretycznej oraz praktycznej. Najpierw uczymy się zasad ruchu drogowego, następnie możemy sprawdzić je w praktyce. Obie części obejmują zazwyczaj po 30 godzin. Niektóre szkoły jazdy oferują także zajęcia z pierwszej pomocy w ramach kursu teoretycznego. W większych szkołach jazdy możemy się również spotkać z wewnętrznymi egzaminami teoretycznymi i praktycznymi, które nieco uświadamiają nam jak wygląda państwowy egzamin i czy jesteśmy na niego gotowi.

Jak wygląda państwowy egzamin na prawo jazdy kat B.?

Państwowy egzamin na prawo jazdy kategorii B składa się, podobnie jak sam kurs, z dwóch części. Najpierw przystępuje się do części teoretycznej, gdzie musimy odpowiedzieć na kilkanaście pytań, następnie po jej zaliczeniu można zapisać się na egzamin praktyczny. Egzamin praktyczny natomiast składa się z kilku manewrów, które należy wykonać jako kierowca, pod czujnym okiem egzaminatora. Brzmi prosto, jednak nie zawsze tak jest. Jednak nie ma ograniczonej ilości podejść do egzaminu, więc nie należy się przejmować i próbować do skutku.

Co można zrobić, by pomóc sobie zdać egzamin?

Szkoły jazdy często oferują dla swoich kursantów i nie tylko ich szkolenia uzupełniające. Można zwrócić się do swojej szkoły jazdy z prośbą o dokupienie dodatkowych godzin, dzięki czemu mogą się nieco pewniej poczuć za kierownicą, czy poćwiczyć manewry, które nie do końca mają opanowane. Bardzo dobra opcja, dla osób, którym 30 godzin praktyki to wciąż za mało. Mieszkając więc we Wrocławiu lub okolicach warto skorzystać z szkoleń uzupełniających oferowanych przez szkołę jazdy Kursant, która zatrudnia samych fachowców, którzy znakomicie przygotowują kursantów do egzaminu.

Nie każdy jest mistrzem kierownicy już od pierwszych zajęć praktycznych podczas kursu na prawo jazdy kategorii B. Niektórzy szybciej przyswajają pewne umiejętności, inni nieco wolniej. Dla tych mniej pewnych siebie, którzy potrzebują nieco więcej czasu idealnym rozwiązaniem jest wykupienie dodatkowych godzin, podczas których mogą się doszkolić. Dodatkowe godziny to także idealne rozwiązanie dla osób, którym nie udało się egzaminu – mogą oni poćwiczyć umiejętność, przez którą nie zaliczyli egzaminu.

[Głosów:2    Średnia:4/5]